Jak długo wytrzymują akumulatory w samochodach hybrydowych?

akumulatory do samochodów hybrydowych

Polacy coraz częściej kupują samochody hybrydowe. Napęd hybrydowy przestał być technologią jutra. Napęd jest długowieczny, ale co z akumulatorami? Jak to wygląda w rzeczywistości?

Jak długo wytrzymują akumulatory w samochodach hybrydowych?

Bardzo często pojawia się to pytanie i jeszcze jakiś czas temu dość trudno było wskazać jednoznaczną odpowiedź. Choć hybrydy są coraz bardziej popularne, to jest to dość nowe zjawisko, dlatego też mechanicy nie byli w stanie dokładnie określić trwałości akumulatorów. Wśród kierowców, którzy nie posiadają dużej wiedzy oraz doświadczenia w jeździe samochodem hybrydowym, krąży ogólna opinia, że baterie zastosowane w tych samochodach są takie same jak w laptopach czy też telefonach. W pojazdach hybrydowych stosuje się najczęściej dwa rodzaje ogniw. Zdecydowanie dużym plusem akumulatorów do hybryd jest brak konieczności ładowania.

Pracownicy stacji serwisujących samochody hybrydowe często podkreślają, że nie są im znane eksploatacyjne żucia elementów napędu hybrydowego, w tym również baterii akumulatorów. Zatem o korzyściach użytkowania samochodów hybrydowych znaczący wpływ ma bardzo niski poziom awaryjności tej technologi, biorąc pod uwagę wszystkie napędy. W jednym z największych ASO samochodów hybrydowych w Warszawie, pracownicy twierdzą, że spotkali się ze sporadycznymi wymianami akumulatorów. Wymiany te były motywowane wyłącznie tym, że pojazdy były źle użytkowane przez kierowców i akumulatorów nie dało się już ponownie naładować. Często producenci zapewniają w wielu komunikatach, że akumulatory do samochodów hybrydowych powinny przetrwać cały okres eksploatacji samochodu.

Najciekawszymi i wywołującymi często najgorętsze dyskusje w zakresie samochodów hybrydowych są akumulatory do samochodów hybrydowych.

Posty powiązane

Podziel się opinią