Co powinno się znaleźć w każdym salonie fryzjerskim?

wyposażenie salonu fryzjerskiego

Na rynku funkcjonuje bardzo wiele salonów fryzjerskich. Aby przyciągać nowych klientów, właściciele tego rodzaju punktów muszą zatrudniać dobrze przygotowany personel oraz świadczyć usługi najwyższej jakości. W salonie nie powinno też zabraknąć odpowiednich narzędzi oraz akcesoriów fryzjerskich, dzięki czemu klienci zyskają gwarancję profesjonalnego podejścia.

Artykuły ochronne i narzędzia fryzjerskie

Każdy salon powinien być wyposażony w narzędzia niezbędne do wygodnego i sprawnego wykonania pracy. Dotyczy to przede wszystkim standardowych nożyczek, grzebieni, lokówek, prostownic i suszarek.

W każdym salonie fryzjerskim nie może też zabraknąć ręczników, fartuchów i folii, a także innych akcesoriów ochronnych potrzebnych przy modelowaniu, układaniu czy obcinaniu włosów. Przydają się również pędzle, wałki, klipsy, gumki, klamry, wsuwki, papiloty oraz różnego rodzaju ozdoby. Należy też pamiętać o kosmetykach do pielęgnacji włosów, np. w postaci nabłyszczaczy, lakierów, odżywek czy szamponów.

Przybory do farbowania włosów

W każdym gabinecie powinny znaleźć się również akcesoria do farbowania. Zmiana koloru włosów jest coraz łatwiejsza i bardziej efektywna, przez co na tego rodzaju usługę decyduje się wiele klientek. Salon warto więc wyposażyć w czepki i skrzydełka do wyciągania pasemek, miseczki, pędzelki, a także nakładki ochronne na uszy.

Profesjonalne wyposażenie salonu

Aby w salonie panował porządek, wszystkie artykuły dla fryzjerów muszą mieć w nim swoje własne miejsce. Powinny być ułożone w taki sposób, aby wszystko dało się szybko i łatwo znaleźć. Wyposażenie salonu fryzjerskiego musi zatem obejmować różnego rodzaju meble dla personelu. Przydatne są również przyborniki na narzędzia, zakładane bezpośrednio na pas. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne i wygodne w użyciu, ponieważ fryzjer może trzymać podstawowe narzędzia swojej pracy pod ręką i w dowolnym momencie z nich korzystać. Przyborniki przydają się również w przypadku świadczenia usług poza salonem, np. prywatnie w domu klienta.

Posty powiązane

One thought on “Co powinno się znaleźć w każdym salonie fryzjerskim?

  1. Edumedical

    Warto też zainwestować w odpowiednie szkolenia zwłaszcza specjalistyczne kursy z toksyny botulinowej.

Podziel się opinią