Co warto wiedzieć o perukach naturalnych?

peruki naturalne

Peruki naturalne to od kilku lat prawdziwy hit. Swą popularność zawdzięczają przede wszystkim dobrej jakości i doskonałemu wyglądowi. To właśnie sprawia, że są tak chętnie wybierane przez osoby po utracie włosów w wyniku choroby, wypadku, leczenia lub przez ludzi pragnących na jakiś czas zmienić swój image. Co zatem warto wiedzieć na temat peruk naturalnych?

Jak powstają peruki naturalne?

Peruki naturalne tworzone są ręcznie – trzeba podkreślić, że jest to praca trwająca niekiedy nawet kilka tygodni, wymagająca przy tym ogromnej precyzji i cierpliwości. Wynika to z konieczności oddzielnego umocowania każdego włosa, pobranego uprzednio od innej osoby za pomocą profesjonalnej technologii. To podstawowa kwestia odróżniająca je od peruk z włókien syntetycznych, które produkowane są przy wykorzystaniu maszyn.

Ważną sprawą jest fakt, że peruki naturalne mogą być tworzone z włosów pochodzących z różnych regionów świata. Dziś najpopularniejsze są wersje słowiańskie (ze wschodnich części Europy), europejskie (z krajów zachodnich i południowych naszego kontynentu) i azjatyckie (głównie z Chin, Japonii lub Indii). Różnią się one oczywiście strukturą i wyglądem, np. peruki słowiańskie cechuje lekkość i jasny odcień, zaś chińskie są zdecydowanie ciemniejsze, sztywniejsze i grubsze.

Zalety peruk naturalnych

Największym plusem tego typu peruk jest oczywiście ich naturalny wygląd, który sprawia, że prezentują się naprawdę znakomicie. Dodatkowo, w przeciwieństwie do opcji syntetycznych, istnieje możliwość stylizowania tego typu włókien. Dzięki temu peruki naturalne mogą być strzyżone, modelowane i poddawane koloryzacji, by jeszcze lepiej dostosować się do typu urody czy kształtu twarzy konkretnych użytkowników.

Ponadto peruki naturalne cieszą się bardzo dobrą opinią w kwestii trwałości i solidności wykonania. Są odporne na wiele czynników, mogą zatem służyć w dobrej formie przez naprawdę długi czas. Trzeba jednak oczywiście pamiętać, by regularnie je myć i pielęgnować, przy zastosowaniu odpowiednio dobranych produktów kosmetycznych.

Posty powiązane

Podziel się opinią