Czekolada jako afrodyzjak

czekolada jako afrodyzjak

Od zarania dziejów czekolada jest uważana za bardzo silny afrodyzjak. Każdy po zjedzeniu czekolady ma dobry nastrój, czuje się przyjemnie oraz jest szczęśliwy. Wpływają na to zawarte w niej składniki. Nie bez powodu dobra czekolada jest świetnym prezentem walentynkowym lub na randkę.

Dlaczego czekolada jest uważana za dobry afrodyzjak?

Substancje zawarte w czekoladzie takie jak fenyloetyloamina, teobromina wpływają na wzrost poziomu hormonów szczęścia takich jak endorfiny i serotonina. Zostało udowodnione, że nasz mózg w czasie spożywania czekolady zachowuje się tak jak w chwili dużego pożądania. Po spożyciu ulubionej czekoladki może wrosnąć nasze libido. Uczucie błogiej przyjemności, zmniejszenie stresu powoduje, że czujemy się rozluźnieni, szczęśliwi, a to sprzyja miłości. Dzięki czekoladzie mamy większą ochotę na zbliżenie, co jest związane z naszym doskonałym samopoczuciem.

Czekoladki walentynkowe sprzyjają miłości

Wyjątkowe właściwości czekolady warto wykorzystać na randce lub w walentynki. Nie bez przyczyny na półkach sklepowych jest mnóstwo produktów czekoladowych w kształcie serca przeznaczonych na ten wyjątkowy dzień w roku. Doskonałym uzupełnieniem romantycznej kolacji przy świecach i winie będzie tabliczka wyśmienitej czekolady, pyszne czekoladki lub deser czekoladowy. Odpowiedni nastrój z dodatkiem czekolady sprawi, że poczujemy się szczęśliwi, co wpłynie na wzrost pożądania i jest świetnym uzupełnieniem wyjątkowego wieczoru tylko dla dwojga.

Czekoladki walentynkowe działają nie tylko na nasze zmysły, ale także na nasz umysł. Wprawiają nas w stan euforyczny, który sprzyja pobudzeniu erotycznemu. Zapach oraz smak czekolady powoduje powstanie iskry wywołującej namiętność. Znany zwyczaj obdarowania ukochanej osoby czekoladowym upominkiem ma swoje mocne podstawy w badaniach naukowych, ponieważ sprzyjają one zwiększeniu pożądania.

Posty powiązane

Podziel się opinią