Czym jest wirtualne biuro?

wirtualne biuro

Jest to coraz popularniejsza forma „wynajmowania” adresu przez firmy. Polega na zleceniu zewnętrznej firmie obsługi biura bez konieczności fizycznej obecności. Czy wirtualne biura to przyszłość nowych firm?

Coraz więcej przedsiębiorstw działa zdalnie – pracownikom wystarczy komputer z dostępem do internetu aby wykonywać swoją pracę z domu. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić na przestrzeni w biurach, które w innym wypadku musieliby udostępnić pracownikom. A co gdyby w ogóle zrezygnować z wynajmowania? Brzmi jak bajka, ale skąd wtedy firma miałaby adres, na który przecież przychodzi korespondencja i jak klienci mogliby się z nią porozumieć? Co najważniejsze – bez adresu nie można zarejestrować firmy. Dlatego powstały wirtualne biura.

To miejsca, najczęściej w centrum miasta, które wynajmują swój adres, a także siedzibę w nowoczesnych biurowcach na co dzień nie potrzebujących stałego biura. Osoby, które tam pracują odbierają pocztę za swoich klientów, którzy mogą poprosić o jej zeskanowanie i przesłanie na swojego maila, albo odebrać pod koniec miesiąca. Oferują również indywidualny numer telefonu (który będzie przekierowywany na telefon przedsiębiorcy) oraz fax (który skanują i natychmiast wysyłają mailowo). Zajmuje się też wynajmem biura na godziny. Udostępnia je gdy przedsiębiorca potrzebuje miejsca, w którym spotka się z klientami lub przeprowadzi rozmowę rekrutacyjną.

Jeśli zakładasz nową firmę, przemyśl czy nie lepiej będzie wynająć wirtualny adres, dzięki któremu zaoszczędzisz koszta, a na Twoich wizytówkach siedziba firmy będzie widniała jako biura w jednych z najbardziej prestiżowych dzielnic miasta.

Posty powiązane

Podziel się opinią