Do czego nadają się pudełka jednoczęściowe?

pudełka jednoczęściowe

Pudełka, które są klejone, składają się z jednej części i dostarczane są do klientów w stanie złożonym lub rozłożonym – od razu będąc gotowymi do użycia, nazywa się opakowaniami jednoczęściowymi.

Pudełka jednoczęściowe

Takie opakowania wykonywane są z kartonu, który jest w jednym kawałku – oczywiście odpowiednio wyciętym. Tego rodzaju pudełka są klejone, a dzięki ich budowie daje się je łatwo oraz szybko złożyć. Dzięki swoim uniwersalnym właściwościom, można je wykorzystywać w różnych branżach i do różnych celów. Sprawdzają się one na przykład w branży farmaceutycznej, ale przede wszystkim w branży spożywczej. Bardzo wygodne jest to, że można w nich umieszczać różnego rodzaju produkty i je eksponować – np. na sklepowych ladach oraz półkach. Jednoczęściowe pudełka zazwyczaj produkowane są z kartonu dość mocnego i wytrzymałego. Dzięki temu można je ustawiać jedne na drugich, bezpiecznie przenosić oraz przewozić.

Gdzie można wykorzystać opakowania jednoczęściowe?

Takie pudełka mogą mieć naprawdę wiele różnych zastosowań. W większych rozmiarowo pudełkach z przekładkami można umieszczać szklanki czy filiżanki. Bardzo popularnym i wygodnym rozwiązaniem jest wkładanie do nich ciast, pralinek i ciasteczek. Ze względu na wytrzymałość i stabilność opakowań, produkty spożywcze będą bezpieczne – nawet w czasie transportu. Tego rodzaju opakowania cukiernicze jednoczęściowe klejone, zazwyczaj wykonuje się z kartonu litego biało-brązowego albo białego. Niejednokrotnie posiadają one też przezroczyste okienko. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dekorować je ekologicznym sznurkiem, taśmą, wstążką, naklejkami czy innymi kolorowymi aplikacjami (np. z nazwą firmy). Pudełka jednoczęściowe z tektury litej idealnie sprawdzą się także jako opakowania upominków: książek, kalendarzy i innych materiałów piśmienniczych. Do mniejszych pudełeczek można wkładać kartki okolicznościowe. Takie opakowania, jak było wspomniane już wcześniej, mogą posiadać przekładki, ale mogą być także jedną, otwartą przestrzenią. Dzięki temu można w nich umieszczać naprawdę różne przedmioty czy produkty spożywcze.

Posty powiązane

Podziel się opinią