Jak kupić dobre łóżko rehabilitacyjne?

rehabilitacyjne

W przypadku choroby lub niepełnosprawności konieczne wydaje się kupienie łóżka rehabilitacyjnego. Jednak osoby chore i ich rodzina nie zawsze zdają sobie sprawę, jakie funkcje powinno posiadać takie łóżko i gdzie najlepiej szukać. To nie jest łatwa decyzja, zwłaszcza dla osób, które pierwszy raz znajdują się przed dokonaniem takiego wyboru. Ze względu na to, że wybranie łóżka rehabilitacyjnego ma kluczowe znaczenie dla komfortu życia chorego, poopowiadamy jaki mebel najlepiej wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

Szukaj w wypożyczalniach

Nie zawsze konieczne jest kupienie łóżka rehabilitacyjnego. Cena takich mebli może być naprawdę duża, więc jeśli nie możemy starać się do dofinansowanie, to najlepiej zdecydować się na wypożyczenie takiego łóżka. Jest to możliwe, ponieważ od wielu lat na rynku pojawiają się firmy, które oferują najem łóżka rehabilitacyjnego w niskich cenach. Możemy wypożyczyć mebel na kilka miesięcy. Za jeden miesiąc możemy zapłacić nawet mniej niż sto złotych. Jest to więc cena bardzo atrakcyjna, a pozwala ona na posiadanie dostosowanego do potrzeb chorego mebla. Wypożyczyć może każdy i kiedy tylko chce. Łóżka zazwyczaj są dostępne od ręki, a wiele firm oferujących takie usługi zapewnia także transport łóżka od domu osoby chorej.

Na co zwrócić uwagę?

Skoro już wiemy, jak kupić łóżko dla chorego, to warto teraz dowiedzieć się, co jest najważniejsze przy wyborze takiego mebla. Po pierwsze musimy zwrócić uwagę na to, czy chory będzie większość czasu spędzał w łóżku. Jeśli tak to najlepiej wybrać łóżka elektryczne i zastanowić się nad kupnem materaca o działaniu przeciwodleżynowym. Łóżko dla chorego powinno posiadać funkcję regulacji wysokości, zmiany położenia zagłówka i miejsca na nogi oraz regulowaną barierkę. Te wszystkie opcje są niezbędne, by dbać o komfort życia chorego i osoby, która pełni nad nią opiekę. Oczywiście nie możemy zapomnieć o rozmiarach łóżka. Powinno ono być dostosowane do wzrostu i wagi chorego, tak by niebyło za małe. Jest wiele aspektów, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie łóżka rehabilitacyjnego. Każdy z nich jest tak samo ważny, ponieważ wszystkie dbają o komfort osoby niepełnosprawnej i obłożnie chorej. Jeśli dopasujemy łóżko rehabilitacyjne do potrzeb chorego, to poprawimy jego samopoczucie, zwiększymy funkcje układu ruchowego, co pozytywnie wpłynie na zdrowie i proces rekonwalescencji. Zwróć więc uwagę na to jakie wymiary powinno mieć łóżko i jakie funkcje tego mebla są najbardziej przydatne.

Posty powiązane

Podziel się opinią