Jak wygląda nauka pływania na nartach wodnych?

motorówki do nart wodnych

Narty wodne ciągle nie są bardzo popularnym sportem, przez dziwne przekonanie, że nie są one dla każdego. Prawda jest jednak taka, że jeżeli nie mamy zdrowotnych przeciwwskazań do uprawiania sportów, narty wodne są właśnie dla nas.

Jak zacząć?

Przede wszystkim należy pokonać swoje zahamowania i, co oczywiste, umieć pływać. Początki będą bowiem bardzo często kończyły się w wodzie. Zanim jednak założymy narty wodne i będziemy mogli przeciąć fale, czeka nas nauka na suchym lądzie. Podczas takich zajęć dostajemy pełen instruktaż do ćwiczeń jak utrzymać poprawną postawę ciała, trzymania holu oraz tego, jak wystartować na dwóch nartach. Nie mniej ważne są instrukcje, jak zachowywać się po utracie równowagi i wpadnięciu do wody.

Co dalej?

Gdy zakończymy szkolenie na sucho, zostajemy ubrani w kapok. Start zaczynamy przy mocnym wsparciu trenera na brzegu, a także ciągłej komunikacji sternika oraz obserwatora, którzy znajdują się na motorówce do nart wodnych. Sternik uruchomi łódź tylko w momencie otrzymania sygnały, że narciarz jest gotowy do startu. Obserwator ma za zadanie pomagać narciarzowi, a także informować sternika, czy ma zwolnić, przyspieszyć, czy też zatrzymać motorówkę do nart wodnych. Komunikacja pomiędzy narciarzem, a obserwatorem odbywa się za pomocą znaków, których nauka odbywa się w pierwszej części szkolenia, na lądzie.

Pierwsze pływanie na nartach

Najpierw narciarz podąża za motorówką do nart wodnych w linii prostej. Dopiero po opanowaniu tej metody przechodzi się do nauki przechodzenia przez kilwater. Pomimo swojej groźnej nazwy, kilwater to nic innego, jak ślad za motorówka, który powstaje naturalne podczas jej płynięcia. Przechodzenie przez kilwater jest to więc slalom, w czasie którego narciarz regularnie wyjeżdża poza tor, jaki zostaje wytworzony przez motorówki do nart wodnych.

Jaką łódź wybrać?

W swoje ofercie mamy sprawdzone i niezawodne motorówki do nart wodnych, takie jak: XSTAR, czy Mastercraft X25. Łodzie dopracowane są w najmniejszych szczegółach i zapewniają niezapomniane przeżycia, zarówno dla początkujących, jak i oświadczonych narciarzy wodnych.

Posty powiązane

Podziel się opinią