Jak wyposażyć salon kosmetyczny?

salon kosmetyczny wyposażenie

Zabiegi kosmetyczne z roku na rok zdobywają coraz większą popularność wśród Polek. Rozważając otwarcie własnego salonu warto wyposażyć go w wysokiej jakości sprzęty, które posłużą na długie lata. Czego potrzebujesz, aby urządzić piękny i funkcjonalny gabinet?

Biurko kosmetyczne

Porządne i estetycznie wyglądające biurko jest podstawowym meblem, który powinien znaleźć się w każdym salonie piękności. Przy takim biurku możemy wykonywać manicure na klientkach lub wykorzystać je jako miejsce, które posłuży do odkładania akcesoriów kosmetycznych.

Fotel kosmetyczny

Jest to niezbędny element, który posłuży nam do bardzo wielu zabiegów. Dobrze wykonany fotel kosmetyczny będzie pomocny przy takich zabiegach jak masaże, maseczki, peelingi na twarz oraz ciało, czy nawet pedicure. Dodatkowo możemy dobrać kolor oraz model mebla, tak aby był nie tylko funkcjonalny i wygodny, ale też cieszył oko.

Stoliki i szafki kosmetyczne

Kompaktowe, ładne i mobilne meble w salonie kosmetycznym niezwykle ułatwiają pracę. Wybór profesjonalnych stolików i szafek, które są wyposażone w kółka sprawi, że potrzebne akcesoria będą zawsze pod ręką. Produkty pochodzące z profesjonalnych hurtowni są wykonane z solidnych materiałów, które łatwo jest wyczyścić oraz zdezynfekować.

Akcesoria jednorazowe

Każdy salon kosmetyczny musi zachowywać higienę podczas pracy z klientem. Do tego celu niezbędne są artykuły jednorazowe, które możesz nabyć w odpowiednich hurtowniach. Waciki, czy też rękawiczki muszą być nie tylko higieniczne, ale i wygodne w użyciu. Dlatego zamawiaj te produkty tylko z zaufanych źródeł, aby otrzymać dobrą jakość za najlepszą cenę.

Kosmetyki

Obecnie największą popularnością na rynku drobnych usług kosmetycznych cieszy się m.in. manicure hybrydowy. Do jego wykonywania wybieraj produkty znanych i uznanych marek, które zagwarantują trwałość oraz łatwą aplikację. Profesjonalne hurtownie kosmetyczne oferują szeroki wybór lakierów oraz akcesoriów różnych producentów w konkurencyjnych cenach.

Wyposażenie salonu kosmetycznego powinno przede wszystkim ułatwiać pracę i zapewnić komfort klientom. Dlatego wybierając meble oraz akcesoria zwróć uwagę nie tylko na wygląd, ale sposób ich wykonania.

Posty powiązane

Podziel się opinią