Jak zaaranżować nowoczesny balkon lub taras?

taras 01

Taras lub balkon to szczególne miejsce przeznaczone do relaksu. Chętnie spędzamy na nich czas wolny od pracy, zwłaszcza w słoneczne dni.

Aranżacja nowoczesnego balkonu

Balkony w blokach wielorodzinnych w większości mają niewielką powierzchnię, dlatego ważną sprawą jest jej efektywne zagospodarowanie. Nie ma na nich miejsca na gromadzenie zbędnych przedmiotów lub suszenie prania, zresztą wygląda to bardzo nieładnie. Nowoczesny balkon powinien być oszczędny w formie, czyli wystarczy ustawić na nim meble z rattanu lub drewna oraz parasol chroniący przed słońcem. Do tego wystarczy dobrze skomponowana zieleń umieszczona w doniczkach. Mogą być one rozmieszczone wzdłuż balustrad lub na nich podwieszone. Równie ładnie i elegancko będą prezentowały się donice z zielonymi mini krzewami.

Nowoczesny taras

Taras stanowi naturalne przejście między domem a ogrodem, dlatego jego urządzenie powinno zawierać elementy charakterystyczne dla domu i ogrodu, a więc meble i zieleń. Najczęściej taras posiada znacznie większą powierzchnię niż balkon, a więc stwarza większe możliwości aranżacji. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu umiaru. Nowoczesny styl odznacza się minimalizmem formy, wszystkie elementy powinny mieć kształt geometryczny bez zbędnych ozdób. Dobrze w ten styl wpisują się meble z palet, ostatnio bardzo modne. Na odpowiednio ustawione palety wystarczy położyć poduszki i otrzymamy bardzo wygodne meble wypoczynkowe.

Starannego doboru wymagają także rośliny. Nowoczesne aranżacje preferują krzewy i drzewka miniaturowe rosnące w dużych donicach o prostych kształtach. Świetnie na nowoczesnym tarasie będą prezentowały się drzewka bonsai. W nowoczesnych aranżacjach nie stosuje się kwiatów o bogatej kolorystyce i kształtach, nie jest wskazany także nadmiar zielonych elementów. Na tarasach zabudowanych można stworzyć ogród zimowy, pięknie się prezentuje przez cały rok, ale dodatkowo wymaga odpowiedniego systemu ogrzewania i nawadniania. Nowoczesne balkony i tarasy mogą stać się idealnym miejscem do wypoczynku po całym dniu pracy lub miejscem towarzyskich spotkań w czasie weekendu.

Zapraszamy do  – Ogrodycedrus.pl

Posty powiązane

Podziel się opinią