Jak założyć osłonę na szybę samochodu?

osłony na szyby samochodowe

Osłony przeciwdeszczowe, znane są również jako deflektory, owiewki, owiewki okienne lub osłony okienne. Ich zadaniem jest poprawa aerodynamiki pojazdu, gdy szyby są opuszczone, zmniejszenie  irytującego szumu wiatru, ochrona przed deszczem oraz możliwość pozostawienia okien na parkingu bez zawiadamiania potencjalnych złodziei o uchylonej szybie. Dowiedz się, jak prawidłowo montować osłony na szyby samochodowe.

Instalacja

Ważnym jest, aby zawsze postępować z instrukcjami producenta, którego wyrób będzie instalowany.  Wewnętrzne deflektory okien wykonane są z cienkiego kołnierza, który wpasowuje się w górny kanał szyby drzwi samochodowych. Rozpoczynając tę ​​instalację, rozłóż wszystkie elementy i upewnij się, że masz prawidłowy deflektor dla odpowiednich  drzwi (przód od strony kierowcy, tył pasażera, z tyłu itd.). Zacznij od opuszczenia szyby i wsunięcia kołnierza do góry kanału okna, zaczynając od przodu. Niektóre deflektory wymagają naprężenia, aby zachować dobre dopasowanie po zainstalowaniu, a te dosłownie „zatrzasną” się w miejscu wewnątrz kanału okiennego. Nie spiesz się, nie działaj w imię doktryny „siła razy gwałt” i spokojnie dopasuj element na swoje miejsce.

Co dalej?

Ważne jest, aby pamiętać, że wiele deflektorów w kanałach zawiera niewielkie ilości dwustronnej taśmy do stabilizacji w miejscu po zainstalowaniu. Jeśli masz deflektor wewnątrz kanału, który zawiera taśmę, najpierw sprawdź, czy pasuje on do kanału okiennego – ponieważ po zainstalowaniu z taśmą, usunięcie staje się trudniejsze.

Po uzyskaniu dobrego dopasowania, zdejmij deflektor z kanału okiennego, wyczyść obszar i całkowicie usuń paski klejące. Następnie przyklej kołnierz deflektora z powrotem do kanału okiennego do dociskając go do końca. Podnieś całkowicie szybę, aby utrzymać nacisk na klej, aż w pełni wskoczy na swoje miejsce. Indywidualni producenci określą ilość czasu, przez jaki szyby samochodowe powinny dociskać element, aby zapewnić prawidłowe ustawienie wszystkich jego części. Jeśli taka informacja nie pojawi się w instrukcji, odpowiedni czas to 24 godziny.

Posty powiązane

Podziel się opinią