Jak znaleźć dobry serwis wózków widłowych?

serwis wózków widłowych

Z reguły wózki widłowe są drogie. Dotyczy to zarówno ceny zakupu wózka, jak też kosztów jego serwisowania. Zjawisko to przedkłada się często na decyzję ich właścicieli, którzy wybierają firmy tańsze i mniej profesjonalne. I to właśnie jest pierwszą zasadą, o której warto pamiętać – nigdy nie ufajmy firmom, które wózki widłowe naprawiają „po kosztach”.

Nie tylko naprawa. Testy też…

Profesjonalny serwis wózków widłowych zawsze postawi na testy sprzętu. Dlaczego o tym piszemy? Przede wszystkim dlatego, że niektóre podmioty zajmujące się naprawą wózków nie testują naprawionego sprzętu. Tym samym, po krótkim czasie wracają one do serwisanta, co oczywiście przedkłada się na „uziemienie” sprzętu. Testy nie obejmują wyłącznie samych napraw, lecz również okresowe kontrole techniczne.

Kogo zatem szukać?

Profesjonalny serwis wózków widłowych, powinien realizować konkretne założenia, wynikające nie tylko ze specyfiki pracy, ale też z zachowania podstawowych zasad bezpieczeństwa i sztuki pracy. Oznacza to, że:

  1. Profesjonalny serwis nigdy nie będzie używał do napraw części niesprawdzonych o słabej jakości technicznej lub – o zgrozo – uszkodzonych. Niestety przedkłada się to na wzrost kosztów. Lepsze części będą po prostu kosztować więcej.
  2. Szeroki wachlarz usług to kolejny atut dobrego serwisu. W ramach nich, będzie on oferował nie tylko naprawę wózków, lecz również przeglądy techniczne a także remonty kapitalne i konserwatorskie. Tym samym, dana firma będzie musiała posiadać kompendium wiedzy na temat wózków widłowych a zwłaszcza układów przekładniowych, elektryki i oczywiście ogumienia.
  3. Regularne przeglądy techniczne to kolejny atut dobrego serwisanta. Jeśli będzie to podmiot profesjonalny, z którym chcemy współpracować dłużej, to nie tylko wykona on kompleksowo wszystkie powierzone mu zadania, ale też – jeśli zajdzie taka potrzeba – przypomni o konieczności realizacji określonych zadań.

Podsumowując, tylko profesjonalny serwis wózków widłowych jest godny polecenia. Tanie podmioty tylko mogą zaszkodzić nam i naszej działalności.

Posty powiązane

Podziel się opinią