Jakie usługi świadczy biuro rachunkowe?

usługi rachunkowe

Księgowość to coś, na czym jedni się bardzo dobrze znają, a inni nie mają o tym żadnego pojęcia. Obecnie nie trzeba jednak zawracać sobie głowy rachunkowością, gdyż do dyspozycji mammy szereg osób specjalizujących się w szeroko pojętej księgowości. Na rynku pojawia się coraz więcej biur rachunkowych, a korzystanie z ich usług nie musi wcale wiązać się z koniecznością nadwyrężania budżetu. Decydując się na konkretną firmę, należy sprawdzić, jakie usługi ona świadczy.

Jakie usługi świadczy biuro księgowe?

Usługi rachunkowe bez wątpienia powinny być świadczone przez profesjonalistów mogących pochwalić się doświadczeniem, dlatego też najlepiej jest udać się do renomowanego biura rachunkowego. Oczywiście nie oznacza to, że musimy od razu korzystać z usług najdroższego biura, jednakże należy postawić na sprawdzoną firmę. Dobre biuro księgowe powinno posiadać własną witrynę internetową, na której znajdować będzie się lista z oferowanymi usługami. Nie powinno zabraknąć również cennika. Pierwszą grupą usług świadczonych przez biura księgowe jest grupa podatkowa. Dotyczy ona wszystkich usług związanych z prowadzeniem podatkowych ksiąg przychodu i rozchodu oraz ksiąg rachunkowych, ewidencji i kontroli formalnej/rachunkowej. Kolejną grupą usług jest grupa obejmująca kadry, czyli obejmująca usługi związane z zatrudnionymi w firmie pracownikami. Chodzi tutaj m.in. o rozliczenia podatków dochodowych, tworzenie kartotek pracowników i rozliczanie się z ZUS-em. Ostatnią grupą usług świadczonych przez biuro księgowe jest grupa obejmująca czynności wykraczające poza podatki i kadrowość. Mogą one przykładowo dotyczyć analizy rynku.

Zadaniem biura księgowego jest przechowywanie dokumentów w odpowiedni sposób, co ma ogromne znaczenie w przypadku kontroli z zewnątrz typu inspekcja z urzędu. Trzymane dokumenty nie mogą przecież zostać uszkodzone i muszą być należycie zabezpieczone, aby znajdujące się w nich informacje nie znalazły się w niepowołanych rękach. Należy pamiętać o tym, że księgowy ma dostęp do poufnych danych, w które nie może zaglądać żadna niepożądana osoba. Usługi biura rachunkowego przeznaczone są zarówno przedsiębiorcom, jak i klientom indywidualnym.

Posty powiązane

Podziel się opinią