Kołdra dla alergika

Każdy alergik doskonale wie, jak ciężko znaleźć jest odpowiednią kołdrę. Źle dobrana pościel może magazynować sporą ilość kurzu oraz roztoczy, co jeszcze bardziej nasila nieprzyjemne objawy. Dobry producent kołder z pewnością ma w swojej ofercie modele, które rekomendowane są w szczególności alergikom. Takie tkaniny nie gromadzą zanieczyszczeń, tak więc łatwiej zachować je w czystości. Poniżej umieszczono przydatne wskazówki na temat, jak wybrać odpowiednią pościel antyalergiczną.

Kołdry syntetyczne

Można spotkać się z opinią, że najlepszym wyborem dla alergika jest pościel wykonana z tkanin syntetycznych. Przemawia za tym fakt, że można prać je w podwyższonych temperaturach, co pozwala wyeliminować roztocza i inne zanieczyszczenia. Dużym zainteresowaniem cieszą się kołdry wykonane z włókien poliestrowych lub poliestrowo-silikonowych.

Kołdry antyalergiczne

Na rynku znajdziemy szeroki wybór kołder antyalergicznych, które nie przepuszczają roztoczy. Są one jednak nieco droższe, niż kołdry standardowe np. z wypełnieniem syntetycznym. Specjalistyczna pościel wykonana jest z tkaniny zewnętrznej, która stanowi barierę przed kurzem i roztoczami. Jest to warstwa ochronna, którą łatwo utrzymać w pożądanej czystości.

Kołdry z naturalnym wypełnieniem

Kołdry z naturalnym wypełnieniem wzbudzają sporo kontrowersji. Wiele osób uważa, że wypełnienie w postaci pierzu nie jest dobrym pomysłem. Dobrą opcją jest naturalna wełna z alpaka. Jest ona odporna na roztocza, a także wykazuje właściwości antyalergiczne. Istotnym jest to, że nie posiada ona w swoim składzie tłuszczów zwierzęcych, a dokładnie lanoliny.

Wybór poszewki

Zakup odpowiedniej kołdry to połowa sukcesu. Bardzo ważny jest również wybór właściwej poszewki. Najlepiej, aby była ona wykonana z wysokojakościowej bawełny. Dobrą opcją jest także len, który nie magazynuje roztoczy. Pamiętajmy, aby nie wybierać zbyt wzorzystych tkanin, gdyż często posiadają one w swoim składzie dużą ilość barwników. Mogą one nasilić objawy alergii.

Posty powiązane

Podziel się opinią