Motorówka do wakeboardu i co jeszcze? Co potrzebujesz do zabawy w wakeboard?

motorówka do wakeboardu

Wakeboard staje się coraz bardziej popularny. Nic w tym dziwnego – to ciekawa alternatywa dla standardowych sportów wodnych. Na czym polega i jakiego sprzętu potrzebujesz do zabawy w wakeboard? Jak motorówka do wakeboardu MasterCcraft przeniesie Twoje doznania z tego sportu na zupełnie nowy poziom?

Know-how czyli wakeboard bez tajemnic

Wakeboard pomaga oswoić się z deską i wodą. To połączenie kilku dyscyplin – surfingu, nart wodnych i snowboardu. Polega na utrzymaniu równowagi na desce ślizgającej się po powierzchni wody, trzymając się liny przyczepionej do motorówki do wakeboardu.

Sport ten przywędrował do Polski z USA, gdzie cieszy się niesłabnącą popularnością. Zdaniem trenerów, jest to dyscyplina do której uprawiania nie potrzebujesz żadnych specjalnych umiejętności ani przygotowania. Opanowanie samej techniki trwa najczęściej nie więcej niż jeden dzień.

Nauka wakeboardu krok po kroku

Utrzymanie równowagi na desce jest najtrudniejszym elementem do nauki. Nie ma się jednak czym przejmować – praktyka czyni mistrza. Podczas pierwszego kontaktu z wakeboardem warto jednak zainwestować w instruktora, który pokaże w jaki sposób operować ciałem, kiedy przenosić ciężar, jak  zginać kolana czy w jaki sposób trzymać ręce. Gdy już pierwsze sukcesy i upadki będziemy mieli za sobą można samodzielnie zacząć doskonalić technikę.

Piękno wakeboardu polega na tym, że każdy może go uprawiać. Przed wejściem do wody należy jedynie porozciągać ciało, jak przed każdą aktywnością fizyczną.

Co potrzebujesz do pływania na wakebordzie?

Dla komfortu i bezpieczeństwa podczas pływania na wakeboardzie warto wyposażyć się w kask i kamizelkę ratunkową. Oczywiście to tylko dmuchanie na zimne, nie jest to sprzęt niezbędny, ale zalecany.

Konieczna jest z kolei deska do wakebordu. Wypożyczenie sprzętu nie jest problemem, natomiast jeśli chcesz pływać na swojej warto porozmawiać przed zakupem ze specjalistą, który dobierze ją do Twojej masy ciała.

Ekwipunek powinien zawierać również specjalne wiązania – otwarte bądź zamknięte – dopasowane do rozmiaru Twojej stopy. To niezwykle istotny element, gdyż w bezpośredni sposób wpływa na komfort uprawiania sportu.

Motorówka do wakeboardu

Wakeboard to ekstremalny sport wodny, dlatego jeśli cenisz sobie emocje na najwyższym poziomie przyda się również najlepsza motorówka do wakeboardu. Łodzie MasterCraft w przeciwieństwie do wyciągów czy konkurencyjnych marek gwarantują niepowtarzalne wrażenia i dobrą zabawę. Szczególny wpływ maja na to potężne i ekonomiczne silniki Ilmor  oraz najwyższej klasy nagłośnienie marki Klipsh. Motorówki do wakeboardu Mastercraft to zupełnie nowy poziom rozrywki podczasz uprawiania sportów wodnych. Zapewniają dreszczyk emocji i poprzez element zaskoczenia stanowią świetny sposób na walkę z rutyną. To antidotum najlepsze antidotum na stres doświadczany w pracy.

Posty powiązane

Podziel się opinią