Najciekawsze wzory czepków medycznych

czepek medyczny

Obecnie dostępne są rozmaite rozwiązania, które pozwalają każdemu pracownikowi medycznemu na szeroki wybór poszczególnych elementów odzieży. Dotyczy to nie tylko fartuchów, ale również zakładanych na głowę czepków. Na salach operacyjnych wymagane są co prawda bardzo sterylne warunki, jednak lekarska garderoba wciąż może posiadać własny charakter. Wszystko dzięki szerokiej dostępności rozmaitych kolorów, wzorów oraz wykończeń nowoczesnych czepków medycznych.

Tradycyjna odzież medyczna

Większość pracowników medycznych starszego pokolenia to tradycjonaliści, którzy preferują bardziej stonowane kolory. Należy do nich przede wszystkim biel, która dzięki swojej nieskazitelności zawsze sprawia wrażenie czystej i higienicznej. Równie dobrze sprawdzić może się jednokolorowy czepek medyczny w stonowanym, pastelowym odcieniu. Takim elementem odzieży można łatwo uzupełnić spodnie, sukienkę lub fartuch lekarski. Codzienny ubiór medyczny nie musi jednak kojarzyć się wyłącznie z delikatnymi oraz sterylnymi barwami.

Kolorowe czepki medyczne

Wielokolorowe czepki najlepiej sprawdzają się na oddziałach dziecięcych, których ściany zazwyczaj przyozdobione są bajkowymi malowidłami i zdjęciami. Bogactwo barw wzbudza odpowiednio miłą atmosferę, co pozwala nawet ciężko chorym dzieciom dobrze poczuć się w szpitalu. Na klimat oddziału nie bez wpływu pozostają także ubrania lekarzy. Nowoczesny kolorowy czepek połączyć można na przykład z odpowiednio dopasowaną bluzką lub barwnym kitlem, jeżeli dyrekcja placówki nie stawia swoim pediatrom określonych wymagań w kwestii uniformów.

Jaki czepek medyczny wybrać?

W specjalistycznych sklepach znaleźć można czepki medyczne o różnych wzorach. Szczególną popularnością cieszą się modele w kolorze fuksji, lawendy czy kiwi, a także żółte i chabrowe. Bardzo często wybierane są czepki z wzorami geometrycznymi lub roślinnymi, przeznaczone dla damskiej części personelu medycznego. Mężczyźni zazwyczaj decydują się na czepki pozbawione charakterystycznego designu, ewentualnie wybierając model z wojskowym wzorem moro.

Posty powiązane

Podziel się opinią