Najlepsze miejsca do żeglowania na świecie

Słońce prażące nasze ramiona, wiatr smagający nasze twarze i rozwiewający włosy, słony posmak w ustach… Czy może być coś wspanialszego niż przygoda jak z powieści Conrada? Jeśli chcemy spełnić swoje marzenie z dzieciństwa na pełnym morzu, warto poszukać ogłoszeń, gdzie oferowane są jachty na sprzedaż – może znajdziemy tu coś dla siebie?

Żeglowanie jako sposób na życie

Posiadanie własnego jachtu to zaczątek wspaniałej przygody. Kto z nas jako dziecko nie marzył, że jest piratem, poszukującym skarbów wśród rajskich wysp i zamorskich, egzotycznych portów? Czy nie rozmyślaliśmy nad życiem pełnym przygód? Musimy jednakże trochę powściągnąć nasze emocje. Na morzu, w prawdziwym życiu, najważniejsze jest bezpieczeństwo. Nie wolno nam o tym zapominać. Brawura jest zazwyczaj złym doradcą. Dodatkowo, jeśli płyniemy z rodziną, zadbajmy, by nasi najbliżsi również posiadali podstawową przynajmniej wiedzę z zakresu obsługi jachtu – morze lubi być kapryśne. Tak samo zresztą jak pogoda. Nawet jeśli prognozowane jest wyłącznie słońce, warto przygotować się również na sztormową pogodę. Płaszcze przeciwdeszczowe muszą być zawsze w pobliżu.

Jachty na sprzedaż – gdzie szukać?

Jeśli jednak jeszcze nie posiadamy własnego jachtu, warto się za takowym rozejrzeć. Wybór jest spory, więc przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poświęcić czas na zastanowienie. Przede wszystkim, musimy zdecydować, jak dużego jachtu potrzebujemy? Czy mamy zamiar żeglować sami, czy też z całą rodziną i przyjaciółmi? Odrębną kwestią jest, jak dalekie dystanse mamy zamiar pokonywać w naszej łodzi. Inne wymagania należy stawiać przed jachtami dalekodystansowymi, a inne przed łodziami, które wykorzystywać będziemy do przybrzeżnego opalania.

Wybierając się w rejs, warto więc odpowiednio zadbać zarówno o swój sprzęt, jak i wiedzę. Nowoczesne technologie znacznie ułatwiają nam życie i czynią letnie wypady przyjemniejszymi, ale nawet najbardziej zaawansowany gadżet nie zastąpi zdrowego rozsądku i wiedzy.

Posty powiązane

Podziel się opinią