Nożyczki fryzjerskie – jakie wybrać?

nożyczki fryzjerskie

Odpowiednie kosmetyki do włosów to jedno, ale nie obejdzie się również bez regularnego ich przycinania, jeśli nasza fryzura rzeczywiście ma się ładnie prezentować. Czasami nawet najlepsze odżywki nie są w stanie uchronić nas przed przesuszonymi i rozdwojonymi końcówkami. Wizyta w salonie fryzjerskim to prosty sposób na uzyskanie twarzowej fryzury.

Bardzo ważną kwestią jest to, jakiej jakości sprzętów się w nich używa i po jakie akcesoria sięga fryzjer. Tępe nożyczki fryzjerskie mogą wyrządzić włosom więcej złego niż dobrego. Wiele osób kupuje nożyczki fryzjerskie do domowego użytku, dzięki czemu mogą wyczarować swoją wymarzoną fryzurę w zaciszu swojej łazienki. Na co zatem powinno się zwrócić uwagę, kupując nożyczki fryzjerskie?

Wybór odpowiednich nożyczek fryzjerskich

Wbrew pozorom wybór nożyczek fryzjerskich nie jest łatwym zadaniem. Do dyspozycji mamy bowiem szereg najróżniejszych rodzajów nożyczek w zależności od ich przeznaczenia. Zanim zatem zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu, należy zastanowić się, do czego będziemy ich używać. Standardowe nożyczki fryzjerskie służą do strzyżenia, cieniowania, palcowania, stopniowania, konturowania, skalowania, ząbkowania i wyrównywania. Z kolei tzw. degażówki służą do teksturowania, korygowania, redukcji objętości włosów, cieniowania i strzyżenia punktowego. Dostępne w sprzedaży są także nożyczki z wygiętymi ostrzami, ale po tego typu modele sięgają osoby mogące pochwalić się zaawansowanymi technikami fryzjerskimi.

Gdy już wybierzemy odpowiedni rodzaj nożyczek, przychodzi czas na zastanowienie się nad ich rozmiarem. Jest to wbrew pozorom bardzo istotna kwestia. W przypadku kobiet najlepszym wyborem są nożyczki fryzjerskie w mniejszych rozmiarach, czyli od 5-5,5. Pozwalają one na bardziej precyzyjne cięcia. Duże nożyce przeznaczone są do dłoń męskich i do cięcia długich włosów. Co jeszcze ma znaczenie przy wyborze nożyczek fryzjerskich? Z całą pewnością należy zawrócić uwagę na to, z jakiego materiału zostały wykonane. Znaczenie mają również ergonomiczny kształt i waga. Liczy się również technika, w jakiej było szlifowanie ostrze. Nożyczki fryzjerski powinny być także dobrze dopasowane do ręki, dlatego też należy wybierać takie z możliwością regulacji według własnych potrzeb.

Posty powiązane

Podziel się opinią