Pielęgnacja włosów zimą

olejki fryzjerskie

Zima to szczególnie wymagający czas dla naszych włosów. Są one wtedy poddawane gwałtownym zmianom temperatur i suchemu powietrzu, którego winowajcą są – choć przyjemnie ciepłe, to jednak niekorzystne dla zdrowia włosów – kaloryfery. Zachowaniu pięknych kosmyków nie sprzyjają również czapki, które powodują puszenie, bądź elektryzowanie delikatnych włosów. Jakie artykuły dla fryzjerów warto stosować, aby zima nie była straszna dla naszych włosów?

Przetłuszczające się włosy

Na pewno każda z Was zauważyła, że gdy nadchodzi czas czapek i grzejników, nagle czupryna staje się bardziej kapryśna i wymagająca. Przetłuszczanie się włosów to jeden z najczęstszych „zarzutów”, jakie możemy mieć w stosunku do naszych kosmyków zimową porą. Jest to spowodowane przegrzewaniem się cebulek i nadprodukcją łoju przez gruczoły. Nic nie stanie się, jeśli włosy będziesz myć nawet codziennie. Pamiętaj jednak, aby do ich czyszczenia wykorzystywać delikatne szampony, które są przeznaczone do codziennej pielęgnacji. Alternatywnie zamiast myć je codziennie szamponem, zastosuj metodę proponowaną przez wiele „włosomaniaczek”. Zalecają one mycie włosów na zmianę szamponem i odżywką.

Suszenie

Powiew ciepłego powietrza z suszarki, gdy za oknem jest mało „letnio” jest niewątpliwie niezwykle przyjemny, jednak niezbyt korzystny dla naszych włosów. Zamiast narażać się na rozdwojone końcówki i inne uszkodzenia struktury włosów – spowodowane suszeniem gorącym powietrzem – przestaw suszarkę na tryb chłodny. Włosy będą schnąć nieco wolniej, jednak będą wyglądać o wiele lepiej. I uchronisz się przed mocnym cięciem po zakończeniu sezonu grzewczego!

Odżywianie

Maski i odżywki to nie wszystko. Pewnie słyszałaś już o tym, jak ogromną „moc” mają oleje stosowane w ramach okładu na włosy. Jeśli nie przepadasz za ich wersjami spożywczymi, wykorzystaj te specjalnie przygotowane olejki fryzjerskie. Pachną one znacznie lepiej, a składniki są dobrane w taki sposób, aby najlepiej odżywiać konkretne rodzaju włosów. Spróbuj, a nie pożałujesz!

Posty powiązane

Podziel się opinią