Planowanie przeprowadzki krok po kroku

tuby tekturowe

Przeprowadzka zawsze wiąże się z dużym zamieszaniem i nerwami. Na szczęście można w łatwy sposób zmniejszyć ilość nieprzyjemnych doznań i sprawić, by cały proces transportu rzeczy do nowego domu przebiegał sprawnie i bezproblemowo.

Odpowiednie pakowanie

Nic tak nie ułatwia przeprowadzki, jak odpowiednie posegregowanie rzeczy i zapakowanie ich we właściwy sposób. Najlepiej w tym celu zaopatrzyć się w opakowania kartonowe, które nie dość, że występują w wielu rozmiarach, dzięki czemu da się z łatwością dostosować je do swoich potrzeb, to w dodatku są łatwe w przechowywaniu. W jednym opakowaniu kartonowym powinny znaleźć się rzeczy o tym samym przeznaczeniu lub mające znaleźć się w tej samej szafce czy szufladzie – to bardzo ułatwi rozpakowywanie.

Kilka przydatnych wskazówek

Jeśli chodzi o pakowanie ubrań, najlepiej wkładać je do kartonów razem z wieszakami. Dzięki temu rozpakowywanie przebiegnie znacznie sprawniej – nie będzie trzeba szukać wieszaków w kartonach, by wreszcie zawiesić na nich ubrania i odłożyć do szafy. Natomiast wnosząc opakowania kartonowe do nowego miejsca zamieszkania, warto od razu ustawiać je w odpowiednich pomieszczeniach – należy więc zadbać o prawidłowe oznaczanie kartonów w trakcie pakowania. Zanim jednak jakiekolwiek przedmioty zostaną wypakowane z kartonów, pierwszą czynnością powinno być rozstawienie mebli. Niektóre będą wymagały skręcenia na miejscu – warto to również zrobić przed otwarciem kartonów. Dopiero gdy wszystkie meble będą ustawione na swoim miejscu i zostaną wytarte z brudu, jaki nagromadził się na nich podczas przeprowadzki, można przystąpić do rozpakowywania zawartości kartonowych opakowań.

Karton także przy rozpakowywaniu

Podczas wypakowywania wszystkich rzeczy w nowym miejscu zamieszkania, zawsze pojawia się wiele śmieci – przede wszystkim folii czy gazet, w które owinięte były delikatne przedmioty. Właśnie dlatego dobrze uzbroić się w tym czasie w karton, który będzie pełnił funkcję prowizorycznego kosza na śmieci podczas rozpakowywania. Dzięki dużej pojemności powinien zmieścić większość śmieci, które potem bardzo łatwo będzie wynieść z domu.

Posty powiązane

Podziel się opinią