Po co montować światłowody?

po co światłowody

Światłowody na rynku komunikacyjnym istnieją już od wielu lat, jednak dopiero teraz przyszedł czas na użycie ich w domach jednorodzinnych i blokach. Dlaczego?

W naszych mieszkaniach pojawia się coraz więcej sprzętów, które potrzebują dostępu do sieci, aby działać. Oprócz kilku komputerów, laptopów, smartphonów, tabletów, smart TV… Zwykły internet nie da rady obsłużyć tych wszystkich urządzeń. Z pomocą przychodzą nowoczesne światłowody, których prędkość przesyłania internetu jest nieproporcjonalnie większa w porównaniu do tradycyjnych sposobów, czyli internetu radiowego, albo „kablowego”. To właśnie dzięki tej technice wszystkie nasze urządzenia będą działały sprawnie.

O ile w domku jednorodzinnym instalacja kabla nie sprawia problemu, bo wystarczy jeden kabel na jedno mieszkanie to sprawa okazuje się trudniejsza, gdy chcemy przeprowadzić taka operację w bloku mieszkalnym. Stąd powstanie kabli łatwego dostępu, czyli kabla światłowodowego składającego się z wielu włókien. W pracy z takimi kablami istotna jest możliwość ich ponownego połączenia, czyli spawanie światłowodów. Coraz więcej firm telekomunikacyjnych zajmuje się ich montażem, nawet w blokach ze starego budownictwa.

Jeśli pracujesz z domu to ta technologia będzie Ci szczególnie przydatna. Koniec z przerwami w dostawach internetu. Twoje zadania nie będą już musiały czekać aż poprawi się sygnał, bo pogoda nie dopisała. Poza tym każdy z domowników, będzie mógł bez przeszkód korzystać z bardzo szybkiego internetu na kilku urządzeniach jednocześnie.

Posty powiązane

Podziel się opinią