Z czego wynika popularność opakowań kartonowych?

producent opakowań

Opakowania kartonowe można spotkać niemalże wszędzie – zarówno w sklepach, jak i w naszych domach. Idealnie nadają się do przechowywania w nich żywności – zarówno tej przetworzonej, jak i surowej. Jest to rozwiązanie ekologiczne, higieniczne, bezpieczne i funkcjonalne. Nic więc dziwnego, że kartony znalazły aż tak szerokie zastosowanie i cieszą się dużym uznaniem wśród konsumentów. Czym charakteryzują się opakowania kartonowe, że stały się aż tak popularne?

Z czego wynika popularność opakowań kartonowych?

Będąc w najbliższym sklepie, można bez trudu zobaczyć ogromną ilość opakowań kartonowych, szczególnie w dniu dostawy. Jednakże kartonowe opakowania coraz częściej goszczą także w naszych domach, szczególnie te w wersji dekoracyjnej. Niemniej jednak to w przemyśle spożywczym sięga się po nie najczęściej. Dlaczego? Chociażby dlatego, że świetnie chronią produkty przed drobnoustrojami. Opakowania kartonowe są bowiem hermetyczne, a do tego nieprzepuszczalne. Dzięki temu znajdujące się w kartonowych opakowań produkty są chronione przed działaniem światła i tlenu oraz przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i zapachami z otoczenia. Jest to również ekologiczne rozwiązanie, gdyż kartony produkowane są przede wszystkim z odnawialnych surowców, a więc nie ma konieczności ponownego sięgania po naturalne zasoby. Kartonowe opakowania nadają się do ponownego przetworzenia. Na ich korzyść przemawia także higieniczność. Opakowania z kartonu, w których transportowana jest żywność, są jednorazowego użytku, co pozwala na zachowanie optymalnego poziomu czystości.

Charakterystyczne dla opakowań kartonowych jest także to, że są efektywne w transporcie i to tego lekkie. Produkty transportowane w kartonach przewyższają swoją masę wagę opakowania. Jest to więc bardzo ekonomiczne rozwiązanie, gdyż możliwe staje się zaoszczędzenie energii podczas transportu. Kartony są także poręczne. Każdy producent pudełek dba o to, aby nie było żadnego problemu z ich paletyzowaniem. Ponadto można też zmniejszyć zużycie przestrzeni magazynowej. Sięgając po opakowania kartonowe, nie trzeba obawiać się uszkodzenia znajdujących się w nich produktów. Karton jest opakowaniem nietłukącym się, które jest zarazem wytrzymałe na działanie czynników zewnętrznych. Samo otwieranie kartonowego pudełka jest bezpieczne. Co więcej, możemy liczyć na szeroki wybór opakowań kartonowych. Różnią się one nie tylko wielkością, ale także kształtem i rodzajem zamknięcia. Można wobec tego zapakować w nie niemalże każdy produkt. W przypadku sklepów z pewnością dobrą wiadomością jest to, że można wykorzystać powierzchnie kartonowych opakowań jako nośnik informacji marketingowej.

producent opakowań kartonowych

Posty powiązane

Podziel się opinią