Planujesz rodzinę? Zamieszkaj na przedmieściach!

domy pod poznaniem

Planując założenie rodziny, warto zastanowić się nad zakupem działki i wybudowaniem domu. Obserwując ceny mieszkań na rynku pierwotnym oraz ceny działek budowlanych i koszty budowy domu można oszacować, że za równowartość przestronnego mieszkania trzypokojowego lub czteropokojowego w mieście można wybudować dom o niemal dwukrotnie większej powierzchni. Mieszkanie we własnym domu niesie za sobą szereg innych udogodnień, o których w dalszej części tekstu.

Przedmieścia = czystsze powietrze

O tym, że powietrze w dużych miastach jest zanieczyszczone wie chyba każdy. Decydując się na wybudowanie domu pod miastem ma się pewność, że powietrze będzie dużo czystsze. Przedmieścia przeznaczone pod zabudowę mieszkalną są z reguły wolne od fabryk, a i ruch samochodowy jest tam zdecydowanie mniejszy. Nowoczesne domy raczej nie są ogrzewane węglem czy drewnem, tylko gazem lub pompą ciepła. Takie rozwiązanie w znacznym stopniu wpływa na poprawę jakości powietrza.

Ogród – nasze miejsce na ziemi

Mieszkanie w domu z ogrodem to także posiadanie własnego skrawka ziemi, z którym można zrobić co tylko się chce. Kawałek przynależnej do domu działki można zagospodarować jako ogródek rekreacyjny, w którym dzieci mogą bawić się przez cały dzień. Warto posadzić tam również drzewa owocowe, maliny, jeżyny czy poziomki. W ten sposób można zagwarantować sobie świeże i zdrowe owoce.

Większa powierzchnia w tej samej cenie = więcej miejsca dla każdego

W każdym domu jest więcej miejsca, niż w mieszkaniu, które można kupić w podobnej cenie. Oznacza to, że mieszkając w domu, dzieci nie muszą się gnieździć w niedużych pokojach, tylko mają do dyspozycji przestronne pomieszczenia, w których znajdzie się miejsce na biurko, łóżko, szafę i zabawki.

Domy pod Poznaniem

Aglomeracja Poznańska jest jedną z najszybciej rozwijających się w naszym kraju. Nowe domy pod Poznaniem powstają niczym grzyby po deszczu. Jeśli i Ty planujesz uciec od wielkomiejskiego zgiełku i poznać smak spokojniejszego życia – zamieszkaj na przedmieściach. Łatwiej będzie Ci tu znaleźć spokój i harmonię. Zapraszamy!

Posty powiązane

Podziel się opinią