Zespół weselny – na co zwrócić uwagę?

zespół weselny

Muzyka to obowiązkowy element każdego wesela. Niektórzy wybierają DJ, który może puścić każdy rodzaj muzyki, ale większość par zdecydowanie stawia na muzykę na żywo, czyli zespół weselny. Niestety zespół, zespołowi nierówny, dlatego przy wyborze odpowiedniego warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

Zastanówcie się jakiej muzyki oczekujecie. Jeśli nie chcecie popularnego disco-polo to profesjonalny zespół powinien uszanować waszą decyzję. Mówi się, że dobrzy muzycy zagrają wszystko, jednak kiedy szukacie kogoś, kto przez całą noc będzie grał rock&roll, lepiej wynająć zespół specjalizujący się w tym stylu. Ostatnio dużą popularnością cieszy się muzyka alternatywna, więc może to w tym kierunku można by było iść? Nigdy nie ma się gwarancji czy zespół praktykujący typowe weselne piosenki da radę zagrać inny rodzaj muzyki.

Dowiedz się jakie jest doświadczenie wybranego przez Ciebie zespołu. Oczywiście nie oznacza to, że młode zespoły należy od razu skreślać. Lepiej jest wybrać zespól muzyczny z polecenia kogoś lub taki, który słyszało się na weselu znajomych.

To co dla młodych najważniejsze to cena. Warto wiedzieć, że im więcej członków zespołu tym zwykle jest wyższa. Jest ona także zależna od rodzaju instrumentów jakie wykorzystuje zespół. Dodatkowo warto się zainteresować kwestią dodatkowych opłat. Zwykle jest tak, że zespół wynajmuje się do konkretnej godziny, a później każda dodatkowa jest też extra opłacana. Dowiedzcie się też jak mają być przeprowadzone oczepiny i czy zespół organizuje zabawy weselne za dodatkową opłata czy tez ma je w pakiecie.

Pamiętajmy o tym, aby racjonalnie podejść do kwestii zespołu. Najtańszy może nie spełnić naszych oczekiwań, ale najdroższy nie zawsze jest najlepszy. Sprawdźmy płytę demo wybranego przez nas zespołu i koniecznie podpiszcie umowę, żeby mieć pewność, że ten najważniejszy wieczór w życiu nie będzie niczym zakłócony.

Posty powiązane

One thought on “Zespół weselny – na co zwrócić uwagę?

  1. Bardzo fajny artykuł, przyjemnie się czyta.
    Dziękuję za cenne informacje. zdjęcia artystyczne na wesele to również ważny temat nad którym warto się zastanowić.
    Chętnie pomogę go rozwikłać 🙂 Pozdrawiam

Podziel się opinią